Hosting konusunda bilinmesi gereken önemli şeyler

 
Host konusunda sizler için önemli noktalar şunlardır, ve bunları ayrıntılı bir biçimde inceleyelim
1.Hız
2.Siteniz için verilecek alan boyutu (MB)
3.Desteklediği programlar ve genel özellikler
1.Hız : Sitenize ait dosyaların ve sayfaların hızlı bir biçimde yüklenmesi için önemi bir unsurdur. Sitenin yavaş açılması veya hiç açılmaması ilk olarak kullanmış olduğunuz bilgisayarın yeteri donanıma sahip olmamasıdır.
 
İkicisi de hostingten kaynaklanan sebeplerdir. Daha doğrusu hostunuzu aldığınız serverdan kaynaklanır. Şayet sunucunuzun çıkış hızı düşük ise yada kapasitenin üzerinde host barındırıyorsa doğal olarak site hızınız yavaş olacaktır. Site hızı öbür yandan web sayfanız ve web sayfanızda materyallerin yüksek boyutta olmasana da bağlıdır. Bu çalışmalarının boyutlarının kullanılan programla alakalı olduğunu hatırlatalım.
 
2.Verilecek Alan Boyutu (Hosting) : Size verilecek alan boyutu genellikle nasıl bir site olacağına göre değişmektedir. Alan boyutu büyüdükçe fiyatta artmaktadır.

 

Alanınızın büyüklüğünü ayarlarken dikkat edilmesi gereken 2 unsur vardır. Bunlardan birincisi daha önce paylaştım site dosyalarınızı boyutu 2.incisi ise host ile verilecek e-postalardır. Çünkü e-postalarda almış olduğunuz host içerisinde barınmaktadırlar.
 
3.Server Desteği : Hosting seçiminde en önemlisi server destekleridir. Kullandığınız program ve veri tabanı sunucunuz tarafından desteklenmelidir.
 
Günümüzde web sitesinin veya ürünün tanıtılmasının yanı sıra dinamik forumlarda oluşturulmaktadır. Örneğin iş başvuru forumu, anket sistemi, iletişim sayfaları, kredi kartı ile online satış vb. Bu şekilde tasarlanan sayfalarda özel program türleri  kullanılmaktadır. Asp, php, msql ile yapılmaktır. Host seçimi yaparken mutlaka server özelliklerini sunucu sahibinden ayrıntılı olarak inceleyiniz.
 Alıntıdır.

Kaynak:muratbutun.com

Etiketler:image hosting,hosting firmaları,free hosting,en iyi hosting,domain hosting,hosting scripti,sadece hosting webmail,ihs hosting,,hosting fiyatları,hosting nedir,domain ne demek,port ne demek,,hosting firmaları,domain nedir hosting nedir,ftp nedir,domain nedir,ücretsiz hosting,bedava hosting,domain hosting nedir,reseller hosting nedir

Reklamlar

Bu alanda yorum,eleştiri ve beğenilerinizi yazarak bizi bilgilendirebilirsiniz.Ayrıca burada bu saydıklarımız dışında farklı isteklerinizide yazabilirsiniz.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s