IRC Sunucularinda Oper/Admin(ler)in Uymasi gereken kurallar

Oper Kuralları

1 : Bir Oper online olduğu süre zarfında oper olduğu nick(rumuz) dışında hiç bir şekilde başka bir nick(rumuz) değiştirmicek. away olacaksa Nick[Away], Nick[Meşgul] Nick(rumuzlarını) almak zorundadır.

2 : Oper yetkilerini kisisel kullanamaz ve bir başkasının ( user, eş, dost, arkadaş) deyimiyle hiç bir şekilde yetkisini kullanmamalı ve kullandırtmamalıdır.

3 : Bir Oper Verilen görev dişinda başka hiç bir sorumluluğu yoktur web sorumluları farklı irc sorumluları farklıdır, görevlerinin bilincinde olup başka operin görevine  karışmamalıdır, karışan bu kurali bozan yetkililer 3 gün oper girmeme cezası alıcaklardır.

4 : Bir Oper eğer görevli değilse hiç bir global kanalda hop/sop/aop/founder olmayacak olanlarda yetkisini sildircektir.

Not: Hiç bir Operde kanal olmasın sop op olmasın yarın aksama kadar kanalinizi devretceğiniz founderleri aoplari soplari seçin kanallarınızı alicam.

5 : Bir Oper Kanalda görevli değilse herhangi bir kanalda hiç bir şekilde bir başkasına voice/hop/aop/sop/founder veremez gecici veya kalıcı kendiside alamaz.

6 : Bir Oper Başka bir yerin scriptini kullanması yasaktır liderchat scripti kullanması zorunlu değildir fakar kullandıgı mircin hiç bir şekilde herhangi bir şekilde reklam unsuru sayılabilcek bir yeri görülmemelidir.

7 : Bir Oper 1 Userdir bu tüm görevliler için aynıdır adalet herkez için geçerlidir. herhangi bir sorunda yetkinizi kullanmadan haklı olup olmadıgınızı ölcün eğer ki konunun içinden çıkamiyorsanız bir üst mevkiye söleyiniz durumu izah ediniz.

8 : Bir Oper asla ama asla bir userle tartismamali gereksiz yere xline uygulamamali mümkün oldukça ilimli olmali ve useri kazanmali.

9 : Bir Oper hangi görevde olursa olsun en önceki görevi sunucuya user kazandırmakdir ki web olsun ircin olsun görevlilerin hepsi bir nevi bunun için çalişmaktadir. user illa ki çağiralarak kazanilan bişey değildir, msne adresinden girdiğin bir ortamdanda çağirilip davet ettirlebilir eer ki sunucu platformun iyi ve kaliteli ise gelen kullanıcıda beğenir ve takılmaya karar verir kaliteli bir sunucu kanalda edilen sohbetten  ortaya çikar.

10 : Görevler.

– Localoper

– IRCOper

[— CoAdmin

—- ServerAdmin

—– ServicesAdmin

—— NetAdmin

——- RootAdmin

*

En düşükden en yüksek görevler bunlardir.

ServicesAdmin görevine kadar diğer görevler ircopdur.

Reklamlar

Bu alanda yorum,eleştiri ve beğenilerinizi yazarak bizi bilgilendirebilirsiniz.Ayrıca burada bu saydıklarımız dışında farklı isteklerinizide yazabilirsiniz.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.