Help kanalı kuralları (HELP KANALI ALIASLARI)

******** ALIAS ********
F1 //say Merhaba $$1 $+ , size nasıl yardımcı olabilirim? | /mode # +v $$1
F2 /say Yardımcı olabileceğim farklı bir sorunuz var mı $$1 $+ ?
F3 //say $$1 $+ , sorunuz yardım konularımız dahilinde değildir. Bu kanalda sadece IRCd/SVS konuları hakkında yardım alabilirsiniz.
F4 //say $$1 $+ , nick/kanal/server ban problemleriniz için #OPERHELP kanalına giriniz.
F5 //say Hoş sohbetler dileriz $$1 $+ . | /mode # -v $$1
F6 //mode # +b $$1 | /kick # $$1 $server
---------------------------------------------------------
********  Helper Kuralları ********
Medde1) Her helper eklendiği tarihten itibaren helper olarak kabul edilir. Hiçbir zaman terfi ve rütbe tartışmasına girme hakkı yoktur.

Medde2) Belirtilen tüm aliaseslerin kullanımı zorunludur ve aliaseslerde herhangi bir editleme yada ekleme yapılması yasaktır.

Medde3) Help kanalına giren üst yönetime kesinlikle voice,halfop,aop vermiyoruz. “Nasıl yardımcı olabilirim?” diye sormuyoruz.

Medde4) Helper script kullanmak kesinlikle yasaktır, düz mirc kullanılacaktır.

Medde5) #Helpers kanalında 1 access fazla seviyesi olan helper kişinin hocası kabul edilir. Herhangi bir şekilde saygısızlık kabul edilemez. Hitaben “hocam” yada “usta” demenizde fayda var.

Medde6) #Help kanalına /ame /me /amsg mesajlarının gönderilmesi yasaktır. Gönderen helper’ın access seviyesinde güncelleme yapılır.

Medde7) Her helper bilemediği soruyu önce #helpers kanalına cevap alamadığı takdirde hocalarının özellerine, yalnızsa web sitelerinden temin ederek vermek zorundadır. Kullanıcıya “bilmiyorum” gibi bir cevap vermek silinme sebebidir.

Medde8) #Helpers kanalında, özelde yada herhangi bir kanal genelinde “a.k, lan, olm, defe” veya herhangi bir argo söz kullanılması kesinlikle yasaktır. Küfür veya lakait davranışlardan helper uzak durmalıdır.
Kullanıcılar ile #HELP kanalında ve özelde #HELP kanalı misyonu ile aynı kulvarda seyretmeyen konularda tartışmaya girilmesi kesinlikle yasaktır.

Medde9) Hiçbir kanalın ban list’inde hostunuz yada nickiniz geçmeyecektir. Haksız bir durum olduğunu düşündüğünüz taktirde soplara veya foundera bildirebilirsiniz.

Medde10) Bir helper’dan istenen bilgiden ziyade,dürüst,nazik,ciddi,çalışkan ve yardımsever bir görüntü sergilemesidir. Bilgi bir şekilde kazanılır.

Medde11) Her türlü sorunda ulaşacağınız ilk kişi kanal founderi ve soplaridir. Sunucu yöneticilerine gitmek yasaktır.

Medde12) #Help kanalına giren kullanıcıyı kandırmak, bilerek yanlış cevap vermek, gülme veya ağlama gibi smiley’ler yollama silinme sebebidir.

Medde13) #Help kanalına hangi nick ile eklenmişseniz o nicki kullanmak zorundasınız. Yani nick linklemek yasaktır.

Madde14) Away durumuna geçeceğimiz zaman /mode nick -hW şeklinde Helper hostumuzu iptal ederek, #Help kanalından çıkıyoruz. Away takımızı ( nick[mesgul] yada nick[Disarida] Örn.: Help[Disarida] ) almayı unutmuyoruz. Nick modelarindan “+p” modunu kullanmak yasaktır.
Uzun süreli away olmayı alışkanlık haline getiren veya away olduğu zamanda idle süresi oynayan helperlar’ın access seviyelerinde güncellemeye gidilir yada görevine son verilir.

Madde15) Help kanalı bünyesinde olan kanallar dışında +4 kanala girebilirsiniz.

Madde16) Help kanalı bir vitrin olup her Helper #Help kanalında Help departmanını temsil eder, bu sebeple Türkçemizi düzgün kullanmak zorundayız, büyük küçük yazılar yazmak ( BaSkA bir SoRuNuNuz vaR mI? ) yada gayri resmi bir üslupla yaklaşım ( Sorun ne?, Buyur Nick? ) Help kanalı departmanına lakait bir görüntü vereceğinden kesinlikle yasaktır.

Madde17) Yeni eklenen Helper adayları ( % ) sopların gözetiminde en az 3 gün ile 15 gün arası deneme sürecinden geçerilir. Uygun görüldüğü takdirde Helper olmaya hak kazanırlar. Bunun yanı sıra pasif bir çalışma gösteren Helperlarda yetki düşümüne veya silinmeye gidilir.
NOT:Türkiyenin en iyi, bilgili helperi olsa bile halfop olarak başlatılır.

Madde18) Cinsel içerikli kanallara girmek yasaktır.

Madde19) Kullanıcıya #HELP kanalında voice(+) verdikten sonra 2dk. süre tanıyınız. 2dk içerisinde hiç birşey yazmıyorsa F3 aliası ile devoice(-v) ediniz.

Madde20) #HELPERS kanalında farklı bir sunucunun Helper’ı, sorumlusu yada yöneticisi ile ilgili olumlu/olumsuz yorum yapmak yasaktır.
Reklamlar

Bu alanda yorum,eleştiri ve beğenilerinizi yazarak bizi bilgilendirebilirsiniz.Ayrıca burada bu saydıklarımız dışında farklı isteklerinizide yazabilirsiniz.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.